Robert Lewandowski zszedł z boiska z urazem. Zagra przeciwko Bośni?

Robert Lewandowski podczas meczu z Włochami zszedł z boiska w końcówce z powodu urazu. Wiele jednak wskazuje na to, że kapitan reprezentacji będzie do dyspozycji Jerzego Brzęczka na mecz z Bośnią i Hercegowiną.

Przeciętny mecz kapitana reprezentacji

Mecz z Włochami zakończył się bezbramkowym remisem. Choć to przyzwoity wynik, Robert Lewandowski na pewno nie będzie dobrze wspominać tego meczu. Piłkarz Bayernu zaliczył niezbyt udany występ, na co wskazuje choćby fakt, iż nie oddał w tym spotkaniu ani jednego celnego strzału.

Uraz nie powstrzyma Lewego przed występem przeciwko Bośni?

Ponadto piłkarz w 82. minucie opuścił boisko, co nie było decyzją taktyczną. Powodem był uraz stawu skokowego, co sprawiło, że jego występ przeciwko Bośni i Hercegowinie stanął pod znakiem zapytania.

Z informacji Polsatu Sport jednak wynika, że uraz jest niegroźny, choć bolesny. To oznacza, że Robert Lewandowski prawdopodobnie zagra od początku najbliższego meczu reprezentacji w Lidze Narodów.

Sytuacja w Lidze Narodów po trzech meczach

Po trzech spotkaniach w ramach rozgrywek, kadra Jerzego Brzęczka zajmuje trzecie miejsce w Grupie 1. Do tej pory zespół przegrał z Holandią 1:2, pokonał Bośnię i Hercegowinę 1:0 i zremisował z Włochami 0:0. Kolejny mecz reprezentacji odbędzie się w środę 14 października we Wrocławiu.