Już wiadomo, kto zastąpi Czesława Michniewicza!

Czesław Michniewicz po najbliższym meczu pożegna się z reprezentacją Polski U-21. Jego miejsce zajmie Jacek Magiera.

Trzy lata z młodzieżówką

Czesław Michniewicz prowadzi młodzieżową reprezentację Polski od 2017 roku. Wówczas zastąpił na stanowisku Marcina Dornę po nieudanych dla Polaków Mistrzostwach Europy. Pod wodzą nowego trenera kadra awansowała na kolejny turniej, eliminując w barażach Portugalię. Z kolei fazę grupową drużyna zakończyła na trzecim miejscu, z sześcioma punktami  na koncie, tym samym odpadając z rozgrywek.

Miesiąc temu Czesław Michniewicz objął funkcję trenera Legii. Początkowo miał dzielić obie role, aczkolwiek z kadrą młodzieżową miał rozstać się po październikowych meczach. W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy jego podopieczni zmierzą się w najbliższy wtorek z Bułgarią.

Magiera za Michniewicza

Przez ostatnie dni mówiło się o tym, że Czesława Michniewicza zastąpi Jacek Magiera. Tomasz Smokowski w programie “Misja Futbol” na Kanale Sportowym potwierdził te doniesienia.

43-letni szkoleniowiec ma już pewne doświadczenie w prowadzeniu kadry narodowych. W latach 2018-2020 pełnił rolę selekcjonera kategorii U-20, natomiast w ostatnim czasie prowadził zespół U-19.

Fot. Mateusz Kostrzewa, Legia.com