Kosmiczne widowisko w Bytomiu. Polonia rozgromiła rywala w 45 minut

Polonia Bytom w meczu Grupy III trzeciej ligi zdecydowanie pokonała Gwarka Tarnowskie Góry. Zespół z Bytomia wygrał aż 7:0, zdobywając wszystkie gole w pierwszej połowie.

Nikt się nie spodziewał takiego wyniku

Przed pierwszym gwizdkiem Polonia Bytom zajmowała trzecie miejsce w lidze, z 21 punktami na koncie. Z kolei jedenasty Gwarek Tarnowskie Góry zgromadził do tej pory 15 punktów. Drużyna gospodarzy była faworytem, aczkolwiek nic nie zwiastowało pogromu.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Nokaut w pierwszej połowie

Głównym bohaterem spotkania okazał się napastnik Polonii, Adam Żak, który nie tylko zdobył klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie, ale trafił również po raz czwarty. Kolejne bramki dołożyli Patryk Stefański, Filip Żagiel i Kajetan Frankowski. Podopieczni Kamila Rakoczego w ciągu 45 minut wręcz zrównali z ziemią rywali, prowadząc 7:0.

Jak się okazało, bytomianie po przerwie już nie powiększyli dorobku bramkowego. Również Gwarek nie wpłynął w żaden sposób na statystyki tego spotkania. Mecz zakończył się więc rezultatem 7:0, co jest najwyższą wygraną w lidze w tym sezonie. Były jednak mecze, w których padło więcej goli – w trzeciej kolejce Stal Brzeg wygrała z Polonią Nysa 7:1, natomiast w siódmej MKS Kluczbork wygrał 7:2 z Piastem Żmigród.

Polonia Bytom walczy o awans

Po jedenastu spotkaniach Polonia zajmuje trzecie miejsce z 24 punktami na koncie i trafi dwa punkty do pierwszego w tabeli Ruchu Chorzów. Z kolei Gwarek na 11. miejscu ma przewagę czterech punktów nad strefą spadkową.