Ricardo Sa Pinto wraca na ławkę trenerską. Portugalczyk objął brazylijski klub
15.10.2020

Ricardo Sa Pinto po blisko rocznej przerwie powraca do pracy trenerskiej. Portugalczyk został nowym szkoleniowcem brazylijskiego Vasco da Gama. 

Ostatnim klubem prowadzonym przez byłego szkoleniowca m.in. Legii Warszawa była Braga. Sa Pinto wytrzymał na stanowisku jedynie pięć miesięcy.

Konfliktowy trener

Ricardo Sa Pinto od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku pełnił obowiązki trenera Legii Warszawa. Z klubem ze stolicy nie zdobył żadnego trofeum. Nie udało mu się również awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Portugalczyk przejął drużynę tuż przed rewanżowym starciem z luksemburskim Dudelange, które zakończyło się remisem 2:2 i odpadnięciem Legii z europejskich pucharów.

Szkoleniowiec uchodził w Warszawie za niezwykle konfliktową osobę. Przekonał się o tym choćby Miroslav Radović. Sa Pinto potraktował Serba bez sentymentów, odstawiając klubową legendę od składu.

Utytułowany klub

Nowym miejscem pracy Ricardo Sa Pinto będzie Vasco da Gama. Jest to czterokrotny mistrz Brazylii (1974, 1989, 1997, 2000). Klub w 1998 roku sięgnął po trofeum Copa Libertadores. Vasco da Gama zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w tabeli ligi brazylijskiej.