Nimes – PSG. Typy, kursy (16.10.2020)

16.10.2020

Piątek we francuskiej Ligue 1 zakończy starcie na Stade des Costieres, gdzie Nimes podejmie PSG. Obie drużyny będą szukać kolejnych zwycięstw, gdyż poprzednią kolejkę zakończyły swoimi wiktoriami. Czy gospodarze będą w stanie nawiązać walkę z mistrzem Francji?

Nimes – PSG zapowiedź (piątek, 21:00)

Nimes w poprzedniej kolejce francuskiej Ligue 1 odniosło bardzo ważne zwycięstwo nad Montpellier, dzięki któremu gracze z południowej Francji awansowali na 13. miejsce w tabeli. Obecny sezon to dla nich jednak gra w kratkę, gdyż w 6 starciach zanotowali 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. W ostatnich trzech pojedynkach jednak Nimes udało się uniknąć porażki, co jest na pewno bardzo dobrym rezultatem zważając na potencjał drużyny. Ich celem na bieżące rozgrywki będzie z całą pewnością zapewnienie sobie pierwszoligowego bytu. Trudno jest jednak porównywać mecze z jakimikolwiek innymi zespołami do potyczek z absolutnym hegemonem czyli PSG. Gospodarze będą musieli sobie radzić bez kilku ważnych graczy, którymi są Briancon, Duljević, Ferhat oraz najprawdopodobniej Meling.

PSG z kolei zdaje się wracać w końcu na dobre tory i po bardzo słabym początku sezonu i zanotowaniu dwóch porażek w końcu powrócili do seryjnych zwycięstw. Ostatnie 4 mecze to komplet zdobytych punktów, 12 goli strzelonych i tylko 1 stracony. Powrót do gry kluczowych piłkarzy wpłynął oczywiście pozytywnie na ekipę ze stolicy Francji, jednak w dzisiejszym pojedynku po raz kolejny mogą oni doświadczyć powtórki z początku sezonu, gdyż poza grą znajduje się wielu ważnych zawodników. Z różnych powodów najprawdopodobniej nie zobaczymy dzisiaj takich graczy jak Mbappe, Verratti, Paredes, Pereira, Marquinhos, Kurzawa, di Maria, Kehrer oraz Bernat. Mimo wszystko kadra PSG wydaje się być na tyle szeroka, że wymienione absencje nie będą aż tak odczuwalne jak w przypadku Nimes.

Nimes – PSG kursy bukmacherskie

W STS kursy na poszczególne rynki główne rozkładają się następująco: zwycięstwo Nimes kurs 7.35. Remis kurs 5.00. Zwycięstwo PSG kurs 1.40.

Nimes – PSG nasze typy

Oba zespoły podejdą do tego starcia w nienajmocniejszych zestawieniach. Szerokość kadry oraz doświadczenie powinno jednak przemawiać na korzyść PSG, gdzie pod nieobecność Mbappe czy Neymara pałeczkę powinni przejąć tacy gracze jak Icardi, Sarabia czy też Rafinha. Bezpośrednie pojedynki przemawiają oczywiście na korzyść Paryżan, którzy wygrali wszystkie 5 ostatnich starć.

Nimes – PSG | Typ: PSG wygra 1. połowę i cały mecz, kurs: 1.90 STS

Nimes – PSG | Typ: PSG wygra przynajmniej dwiema bramkami, kurs: 2.00 STS