Górnik Zabrze – Raków Częstochowa. Typy, kursy (17.10.2020)

Górnik Zabrze zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem. Czy zespół z Częstochowy utrzyma pozycję lidera?

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa zapowiedź

Podopieczni Marcina Brosza rozpoczęli sezon od czterech zwycięstw. Ostatnio jednak przytrafiła im się zadyszka. Górnik najpierw zremisował u siebie z Wisłą Kraków, a następnie przegrał na wyjeździe z Zagłębiem 0:2. Z 13 punktami drużyna znajduje się na drugim miejscu w ekstraklasie.

Tymczasem na fotelu lidera, z taką samą liczbą punktów znajduje się Raków. Zespół Marka Papszuna rozpoczął rozgrywki od przegranej z Legią, aczkolwiek później było już tylko lepiej. Od sierpniowego spotkania z Lechią zespół zanotował cztery zwycięstwa i remis.

Poprzednie spotkanie zespołów zakończyło się prawdziwym nokautem – Górnik wygrał 4:1, a szczególnie błyszczał duet Angulo-Jimenez. Pierwszy z Hiszpanów już nie gra w Zabrzu, aczkolwiek drugi może się pokusić o to, by odmienić losy meczu.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa kursy

Minimalnym faworytem bukmacherów w tym starciu jest drużyna gospodarzy. Kurs na zwycięstwo Górnika wynosi 2.55, natomiast Rakowa 2.80. Z kolei szanse na remis oceniono na 3.30.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa typy

Bez względu na wynik, zabrzanie powinni się w tym spotkaniu przełamać. W takich sytuacjach najlepiej radzi sobie Jesus Jimenez. Mecz jednak wydaje się zacięty i bramki z obu stron powinny być formalnością.

Górnik – Raków | Typ: Jesus Jimenez strzeli gola @2.50 STS

Górnik – Raków | Typ: Obie drużyny strzelą gola @1.65 STS