Wojciech Kowalczyk o Kubie Błaszczykowskim: “Nie może jechać na Euro, bo coś mu się należy”
17.10.2020

Wojciech Kowalczyk w dzisiejszym programie “Stan Futbolu” wypowiedział się na temat Kuby Błaszczykowskiego. Były reprezentant Polski uważa, że piłkarz nie powinien jechać z kadrą na finały Mistrzostw Europy. 

Zawodnik występujący w Wiśle Kraków nie zagrał w meczu reprezentacji od ponad roku. Ostatni występ Błaszczykowskiego w koszulce z orzełkiem na piersi przypadł na spotkanie z Austrią (0:0) we wrześniu 2019 roku.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

“Nie może jechać na Euro, żeby robić atmosferę”

Wojciech Kowalczyk jasno wyraził swoje stanowisko co do potencjalnej obecności Kuby Błaszczykowskiego w reprezentacji podczas Euro.

Kuba nie może jechać na EURO, żeby robić atmosferę, bo coś mu się należy. Jeśli go zabierzemy, to zabierzemy też miejsce komuś, kto może być bardziej przydatny. Kuba nie daje gwarancji, że pojedzie na mistrzostwa i po dziesięciu minutach pierwszego meczu nie dozna kontuzji – uważa były reprezentant Polski.

Pożegnalny mecz?

Kowalczyk przyznał, że na miejscu selekcjonera Jerzego Brzęczka powołałby piłkarza Wisły Kraków na ostatnie, pożegnalne spotkanie reprezentacji Polski. Tak, aby Błaszczykowski mógł pożegnać się z kibicami.

Kubę Błaszczykowskiego powołałbym na jedno spotkanie towarzyskie i dał mu zakończyć karierę reprezentacyjną przed EURO. Jak nie chce, to trudno – skwitował Kowalczyk.