Milan górą w derbach Mediolanu! “Rossoneri” liderem Serie A
17.10.2020

Milan pokonał 2:1 Inter w derbach Mediolanu. Dzięki zwycięstwu “Rossoneri” awansowali na pozycję lidera tabeli Serie A!

Bohaterem spotkania został Zlatan Ibrahimović. Szwed zdobył oba gole dla swojego zespołu.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa okazała się fantastycznym widowiskiem. Szybkie dwa ciosy zadali w niej piłkarze Milanu. Najpierw w polu karnym niepotrzebnie faulowany przez Aleksandara Kolarova był Zlatan Ibrahimović. Szwed sam ustawił piłkę na jedenastym metrze i na raty pokonał Samira Handanovicia.

Ledwie cztery minuty później “Rossoneri” podwyższyli prowadzenie. Rafael Leao nieco przypadkowo ograł Danilo D’Ambrosio i zacentrował wprost do niepilnowanego Ibrahimovicia. Napastnik Milanu pewnym strzałem nie dał szans golkiperowi Interu.

W 29. minucie kontaktowego gola zdobyli piłkarze Antonio Conte. Na lewym skrzydle Ivan Perisić w końcu zdołał ograć nieomylnego do tej pory Davide Calabrię i zacentrować w pole karne Milanu. Piłka minęła Gianluigiego Donnarummę i spadła wprost pod nogi Romelu Lukaku. Belg bez problemu umieścił futbolówkę w siatce.

Druga połowa w niczym nie przypominała pierwszej części gry. Zamiast pięknych akcji mogliśmy obserwować ostrą, a momentami wręcz brutalną postawę piłkarzy obu ekip. Bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. W samej końcówce do remisu mógł doprowadzić jeszcze Lukaku, jednak strzał piętą napastnika Interu trafił wprost w Donnarummę.

Sytuacja w tabeli

Dzięki zwycięstwu Milan awansował na pozycję lidera Serie A. Było to również możliwe ze względu na porażkę Atalanty w meczu z Napoli. Inter natomiast po remisie z Lazio ponownie zgubił punkty. Antonio Conte nie może być zadowolony z początku sezonu w wykonaniu swoich piłkarzy. Najbardziej fanów Interu martwi z pewnością gra w defensywie.

Inter Mediolan – AC Milan 1:2 (1:2)

0:1 – Zlatan Ibrahimović 12′

0:2 – Zlatan Ibrahimović 16′

1:2 – Romelu Lukaku 28′

Inter: Handanović – D’Ambrosio, de Vrij, Kolarov, Hakimi, Vidal (84′ Sanchez), Barella, Brozović (67′ Eriksen), Perisic, Martinez, Lukaku

Milan: Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez, Kessie (87′ Tonali), Bennacer, Saelemaekers (62′ Castillejo), Calhanoglu, Leao (62′ Krunić), Ibrahimović