Poznaliśmy powołania na listopadowe mecze reprezentacji Polski
23.10.2020

Jerzy Brzęczek wyselekcjonował grupę zawodników, która pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed listopadowymi meczami kadry. Wśród powołanych graczy znalazło się miejsce dla Jakuba Kamińskiego. Będzie to jego pierwsza styczność z dorosłą kadrą. 

Na liście powołanych figuruje również Robert Gumny. Prawy obrońca Augsburga jak dotąd nie wystąpił jeszcze w seniorskiej drużynie narodowej. Miał już jednak okazję być na zgrupowaniu podczas eliminacyjnych spotkań do mistrzostw Europy.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Nagroda za dobre występy w klubie

Skrzydłowy Lecha Poznań został doceniony przez selekcjonera za świetne występy w klubie. Od początku sezonu zaledwie 18-letni zawodnik jest ważnym punktem “Kolejorza”. W rozgrywkach 2020/21 zdążył już rozegrać 12 spotkań, w których strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty. Kamiński zanotował wczoraj udany występ w meczu Ligi Europy przeciwko Benfice Lizbona (2:4).

Występ w jednym meczu

Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że zarówno Kamiński jak i Gumny po towarzyskim spotkaniu z Ukrainą (11.11) udadzą się na zgrupowanie kadry U-21 i staną do rywalizacji z Łotwą w ostatnim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Dorosła kadra po starciu z naszymi wschodnimi sąsiadami rozegra jeszcze mecze w Lidze Narodów z Włochami (15.11) oraz Holandią (18.11).

Powołania

Pozostałe powołania nie są raczej zaskoczeniem, co stało się już standardem podczas pracy z kadrą Jerzego Brzęczka. Do reprezentacji wraca m.in. Piotr Zieliński, który ominął ostatnie zgrupowanie ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa.