Dariusz Formella wyróżniony w Stanach Zjednoczonych

24.10.2020

Dariusz Formella otrzymał wyróżnienie w Stanach Zjednoczonych. Były zawodnik m.in. Lecha Poznań i Arki Gdynia otrzymał nagrodę dla Piłkarza Roku zespołu Sacramento Republic.

Zaskakujący kierunek transferu

Dariusz Formella to postać dobrze znana fanom ekstraklasy. 25-latek w najwyższej lidze rozegrał 104 spotkania, w których zanotował 10 goli i osiem asyst. W polskiej elicie piłkarz reprezentował barwy Arki Gdynia, Lecha Poznań oraz Pogoni Szczecin.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Po rozstaniu w ubiegłym roku z Rakowem Częstochowa, Dariusz Formella zdecydował się na dość zaskakujący krok. Piłkarz postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął treningi z zespołem ligi USLC, Sacramento Republic. Jak się okazało, ten ruch wyszedł zawodnikowi na dobre.

Zasłużone wyróżnienie

W sezonie USLC, który ze względu na pandemię trwał tylko 15 spotkań, Formella był wyróżniającą postacią swojej drużyny. Piłkarz wystąpił w czternastu meczach, zdobywając osiem goli i zaliczając jego asystę.

Dzięki solidnej postawie w ligowych meczach polski piłkarz został wybrany MVP sezonu Sacramento Republic. Wpływ na to miał fak, iż Formella był najlepszym strzelcem swojego zespołu w lidze.