Ligue 1: RC Strasbourg na trudnym wyjeździe w Lyonie
24.08.2018
kurs 2.10
Ligue 1
Olympique Lyon - RC Strasbourg (Lyon wygra do zera)
1

Dziewięć porażek i tylko jeden remis – tak wygląda bilans ostatnich dziesięciu wizyt drużyny RC Strasbourg w Lyonie. Miejscowy Olympique zwłaszcza ostatnio nie miał litości dla przyjezdnych z Alzacji, bo Racing Club przegrywał na stadionie Les Gones trzykrotnie po 0:1, a w dwóch ostatnich wizytach 0:5 i 0:4.

Ten bilans ma jednak bardziej wymiar historyczny, bo między dwoma ostatnimi, wysokimi porażkami Strasbourga w Lyonie minęło 10 lat, podczas których Racing Club grał w Ligue 2 lub niżej. W poprzednim sezonie temu klubowi udało się utrzymać w Ligue 1, a teraz zacząć nowy sezon od zwycięstwa i remisu.

Tyle że zarówno wygrana 2:0 z Bordeaux, jak i remis 1:1 u siebie z Saint-Etienne zostały osiągnięte dzięki “pomocy” rywali. Bo w obu meczach przeciwnicy Strasbourga już po kilkunastu minutach grali w osłabieniu po czerwonych kartkach swoich piłkarzy. W spotkaniu z Bordeaux podopieczni Thierry’ego Laurey’a wykorzystali ten handicap, ale już w meczu u siebie z Zielonymi z Saint-Etienne zaliczyli wpadkę. Grając w przewadze nie utrzymali prowadzenia, tracąc bramkę na kilka minut przed końcem spotkania.

Teraz przyjeżdżają na mecz do Lyonu. Miejscowy Olympique, który po dwóch latach wraca do Ligi Mistrzów, sezon na krajowych boiskach zaczął najpierw od planowej wygranej 2:0 z Amiens, ale w drugiej kolejce zaliczył niespodziewaną porażkę 0:1 ze Stade Reims na wyjeździe.

Jednocześnie w klubie doszło do małego zamieszania związanego z fiaskiem transferu Nabila Fekira. Kapitan OL był o krok od przejścia do Liverpool FC, na co bardzo liczył, ale ostatecznie do przeprowadzki na Anfield Road nie doszło. – Nigdy nie jest łatwo zaakceptować tego typu sytuację, kiedy jesteś bardzo blisko podpisania umowy z klubem, do którego chcesz przejść. Gdzie chcesz osiągnąć inny poziom i przyśpieszyć swoją karierę – skomentował całą sprawę Bruno Genesio, trener Lyonu.

Teraz liczy na to, że napastnik skupi się już tylko i wyłącznie na grze w Olympique. – Jest w Lyonie, silnym klubie, jest kapitanem drużyny grającej w Lidze Mistrzów. To może być bardzo ważny sezon dla Nabila. Nie widziałem żadnych postaw ani znaków, które mogłyby sugerować, że nie spełni swojej roli tak, jak w poprzednim sezonie – mówił szkoleniowiec.

Wszystko wskazuje na to, że Fekir zagra dzisiaj przeciwko Strasbourgowi. – Nabil jest gotowy do gry od początku i wysokiej jakości występu przez co najmniej 60 minut – dodał Genesio, którego drużyna jest zdaniem bukmacherów zdecydowanym faworytem pojedynku ze Strasbourgiem. Analitycy z firmy Etoto zwycięstwo Lyonu w tym meczu wycenili na… 1.27. Naszym zdaniem to lekka przesada i kurs powinien wynosić przynajmniej 1.40.

Dlatego warto rozważyć inne typy na to spotkanie. Odradzamy jednak zakłady na ilość bramek, bo kursy są albo za niskie (1.50 na poniżej 2.5 gola), albo po prostu inne typy tego rodzaju są niepewne. My proponujemy zakład Lyon wygra do zera (kurs 2.10) oferowany przez firmę Etoto. Jest chyba mało prawdopodobne, że w trzecim kolejnym meczu ligowym przeciwnik Strasbourga szybko zostanie osłabiony przez czerwoną kartkę dla jednego z piłkarzy. Grający w pełnym składzie Lyon będzie bardzo wymagającym rywalem dla drużyny z Alzacji.