Były menadżer Roberta Lewandowskiego, Cezary K zatrzymany
27.10.2020

Były menadżer Roberta Lewandowskiego został dziś zatrzymany przez policję. Cezary K został oskarżony o kierowanie gróźb wobec zawodnika Bayernu, które miały go zmusić do zapłacenia mu 20 mln euro. Piłkarz został w tej sprawie już przesłuchany, a prokuratura wydała komunikat.

Jak poinformował Onet, Cezary K został zatrzymany po godzinie 06:00 rano w jednej ze swoich podwarszawskich posiadłości. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś potwierdził natomiast, że śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec “wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego”.

Pokrzywdzony Robert Lewandowski

Wybitny piłkarz, to oczywiście Robert Lewandowski, który zdaniem Onetu został już przesłuchany i ma w tej sprawie status pokrzywdzonego. Przedmiotem śledztwa nie są rozliczenia piłkarza i jego byłego menadżera, o których głośno było już kilka miesięcy temu.

Komunikat prokuratury

Dzisiaj (27 października 2020 roku) na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Cezarego K. – byłego reprezentanta piłkarskiej reprezentacji Polski, menedżera piłkarskiego. Zatrzymanie ma związek z prowadzonym od kilku tygodni w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie śledztwem dotyczącym kierowania gróźb karalnych wobec wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszania pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 milionów euro na rzecz Cezarego K.

Aktualnie przeprowadzane są przeszukania w miejscu zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanego.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator podejmie decyzję o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych.