Zbigniew Boniek: “Mamy jeden z najnowocześniejszych związków piłki nożnej”

Zbigniew Boniek w środę będzie mógł świętować ósmą rocznicę objęcia stanowiska prezesa PZPN-u. Na antenie TVP Sport był gwiazdor Juventusu pochwalił się swoimi osiągnięciami oraz skrytykował poprzednika.

Osiem lat rządów Bońka

Zbigniew Boniek oficjalnie objął stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej 28 października 2012 roku. W wyborach były reprezentant Polski wygrał w II turze, z liczbą 61 głosów. Obecny prezes pokonał wówczas trzech kandydatów: Edwarda Potoka, Romana Koseckiego i Zdzisława Kręcinę. Z kolei cztery lata później Boniek utrzymał posadę na drugą turę, wygrywając w elekcji z Józefem Wojciechowskim.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

“Związek był drewniany”

Poprzednikiem Bońka na stanowisku był Grzegorz Lato. Obecny prezes wielokrotnie wypowiadał się krytycznie o poprzednich władzach PZPN-u. Zabrał głos na temat poprzednika również w ostatnim odcinku magazynu “Gol” na antenie TVP Sport.

Gdy zostałem prezesem PZPN, związek był drewniany – taka jest prawda. Natomiast dziś, po ośmiu latach, mamy jeden z najnowocześniejszych związków piłki nożnej – przyznał na antenie TVP Sport Zbigniew Boniek.

Największe osiągnięcia na stanowisku prezesa?

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się również na temat swoich sukcesów na stanowisku, które piastuje od ośmiu lat. Do własnych osiągnięć zaliczył m.in. powstanie szkoły trenerów w Białej Podlaskiej oraz Pro Junior System.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO