Superliga ruszy już wkrótce! Bartomeu potwierdza doniesienia

Już niebawem zobaczymy nowy piłkarski format. Do tej pory o Superlidze mówiło się głównie za kulisami. Wypowiedź Josepa Marii Bartomeu potwierdziła jednak rozmowy z sprawie rozgrywek.

Dymisja Bartomeu

23 października Josep Maria Bartomeu pożegnał się ze stanowiskiem prezydenta FC Barcelony. Działacz związany z klubem od jedenastego roku życia postanowił podać się do dymisji po blisko siedmiu latach pełnienia obecnej funkcji.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Superliga ruszy już wkrótce?

Podczas konferencji, poza dymisją, zwróciła uwagę jedna wypowiedź Bartomeu. Dotychczasowy prezydent klubu podzielił się informacjami na temat przyszłych rozgrywek, m.in. Superligi. Rozgrywki miałyby zrzeszać największe kluby Europy.

Wczoraj przyjęliśmy propozycję udziału w przyszłej Superlidze Europejskiej, która zagwarantowałaby przyszłą stabilność finansową klubu. I przyjęliśmy przyszły format Klubowego Pucharu Świata – powiedział podczas konferencji Josep Maria Bartomeu.

Decyzja o Superlidze ze strony Barcelony nie jest jeszcze prawomocna. Musi bowiem zostać zaakceptowana przez klubowych socios. Wiele jednak wskazuje, że Superliga już niebawem dojdzie do skutku.