Wyciekły nagrania rozmów Kucharskiego z Lewandowskim. „Ty i twoja żona jesteście oszustami podatkowymi”

29.10.2020

Kolejne fakty w sprawie konfliktu Roberta Lewandowskiego z byłym agentem, Cezarym Kucharskim, ujrzały światło dzienne. “Business Insider Polska” opublikował treść nagrań rozmów piłkarza z menedżerem. 

Głośny konflikt Lewandowskiego z byłym agentem

O konflikcie na linii Lewandowski-Kucharski jest głośno od ponad miesiąca w polskich i niemieckich mediach. Początkowo pojawiły się doniesienia, jakoby były menedżer piłkarza oczekiwał od niego 39 milionów odszkodowania. W ostatnich dniach Cezary Kucharski został jednak zatrzymany na polecenie Komendy Stołecznej Policji. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Marcin Saduś potwierdził, że śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec “wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego”.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Wyciekły treści rozmów piłkarza z Kucharskim

“Business Insider Polska” opublikował treść nagrań z 6 stycznia w Restauracji Baczewski przy alei Christiana Szucha w Warszawie. Właśnie wtedy Robert Lewandowski miał być szantażowany przez agenta.

O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? – zapytał Lewy.

To jest 20 milionów euro – odpowiedział Cezary Kucharski, po czym dodał – Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie?

Wówczas menedżer piłkarza miał przyznać, że tę kwotę podpowiedział mu dziennikarz z “Der Spiegel”, Rafael Buschmann. Niemiecki dziennikarz jest współautorem książki „Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks”, która ukazuje ciemne strony piłkarskiego biznesu.

Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym, co się dzieje. Z twojej historii usłyszał. To powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek. Proszę cię – zareagował piłkarz na to, że kwotę zasugerował dziennikarz.

No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nie wiem, ile to jest. Maik (były wspólnik, przyp. red.) powiedział 10 milionów euro, tak? – odpowiedział Kucharski.

Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań! – zareagował ze śmiechem kapitan reprezentacji Polski.

Piłkarz był nieustępliwy i nie zgadzał się na warunki dyktowane przez agenta. W końcu zapytał się, za co miałby zapłacić oczekiwaną kwotę.

Za to że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi – odpowiedział były menedżer.

„Der Spiegel” pod lupą?

Jak wynika z informacji “Business Insider Polska”, warszawska prokuratura ma zbadać powiązania Cezarego Kucharskiego z redakcją pisma “Der Spiegel”. Zarówno ze względu na Rafaela Buschmanna, jak i pierwsze publikacje na ten temat, opublikowane właśnie w tym magazynie. Szefowa komunikacji i marketingu „Spiegla” Anja zum Hingst przyznała w rozmowie z polskim portalem, że żaden pracownik nie był świadomy wymuszeń ze strony agenta piłkarza. Poza tym powiedziała, że jeszcze nikt z prokuratury nie kontaktował się z redaktorami.