Virgil van Dijk przeszedł operację kontuzjowanego kolana
30.10.2020

Jak poinformował Liverpool FC, Virgil van Dijk przeszedł operację kontuzjowanego kolana. Klub obwieścił na swoich social mediach, że zabieg zakończył się sukcesem. 

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Kontuzja w derbach Merseyside

Holenderski stoper doznał urazu na samym początku derbowego starcia z Evertonem, które odbyło się 17 października. Wtedy to Jordan Pickford brutalnym wejściem w nogi van Dijka spowodował uraz obrońcy Liverpoolu. Szybko okazało się, że wstępne diagnozy nie są zbyt optymistyczne dla piłkarza. Mówi się o tym, iż jeden z czołowych stoperów na świecie może pauzować nawet przez rok!

Ogromne problemy w defensywie

Jurgen Klopp może być mocno zaniepokojony brakami kadrowymi w najbliższych meczach. W niedawnym spotkaniu Ligi Mistrzów z FC Midtjylland urazu doznał bowiem Fabinho. Brazylijczyk, który nominalnie występował jako środkowy pomocnik, wobec nieobecności van Dijka został przestawiony na środek obrony. W momencie kontuzji Fabinho, na boisku zameldował się 19-letni Rhys Williams, mający minimalne doświadczenie w seniorskim futbolu. Według najnowszych informacji, brazylijski piłkarz opuści co najmniej trzy spotkania Liverpoolu. Oznacza to, że nie wystąpi w niezwykle prestiżowym starciu z Manchesterem City.