Zagłębie Lubin czeka lockdown. Zespół nie zagra przez 24 dni

Zagłębie Lubin czeka dłuższa przerwa od gry? Jak poinformował Antoni Bugajski z “Przeglądu Sportowego”, zespół może nie rozegrać ani jednego meczu przez 24 dni.

Zakażenia w zespole i sztabie

We wtorek Zagłębie Lubin otrzymało wyniki testów na obecność koronawirusa. Klub poinformował o pozytywnych wynikach testów piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego, nie podając jednak nazwisk. W komunikacie można przeczytać, że wszyscy zakażeni czują się dobrze.

– Osoby, których próbki dały wynik pozytywny, czują się dobrze i przejdą okres izolacji. Zawodnicy w najbliższym czasie będą trenowali indywidualnie, według specjalnie przygotowanego planu treningowego można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej klubu.

Wszyscy zakażeni zostali poddani 14-dniowej izolacji, natomiast reszta osób w weekend przejdzie kontrolne wymazy.

24 dni bez gry

Z powodu pozytynych wyników testów, mecz ligowy Zagłębia z Podbeskidziem, który miał się odbyć w przyszły piątek, został przełożony na 16 października. To oznacza, że “Miedziowych” czeka 24-dniowa przerwa od występów, gdyż czas izolacji zbiega się z przerwą na mecze reprezentacji.

Podobna sytuacja miała miejsce w tym sezonie w Pogoni Szczecin. Podopieczni Kosty Runjaicia z powodu zakażeń nie grali jeszcze dłużej, bo aż 30 dni na przełomie września i października.