Paul Pogba sprokurował kolejny rzut karny. “Powinienem nad tym pracować”

Paul Pogba nie może zaliczyć spotkania z Arsenalem do udanych. Francuz doprowadził do rzutu karnego, którego na gola zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Trzeba przyznać, że statystyka sprokurowanych jedenastek nie przemawia na korzyść piłkarza.

Francuz wrócił do zdrowia

Paul Pogba już uporał się z problemami zdrowotnymi i od początku sezonu występuje dość regularnie w zespole Manchesteru United. Francuz w obecnych rozgrywkach zagrał w dziewięciu meczach, zdobywając gola i zaliczając dwie asysty.

Kolejny rzut karny na koncie Pogby

O występie z Arsenalem piłkarz jednak będzie chciał zapomnieć. Francuz sfaulował w polu karnym Hectora Bellerina, gol Pierre-Emericka Aubameyanga z jedenastu metrów ustalił wynik spotkania. Po mecz 27-latek tłumaczył się z nieprzepisowego zachowania.

Czułem, że lekko go dotknąłem, ale wiedziałem, że jestem w polu karnym i nie powinienem się tak zachowywać. Być może brakowało mi trochę siły i dlatego popełniłem ten głupi błąd. To pokazuje, że nie jestem wystarczająco dobry w defensywie w polu karnym. Powinienem nad tym więcej pracować – przyznał po meczu z Arsenalem Paul Pogba.

Niechlubny rekordzista zespołu Solskjaera

Trzeba przyznać, że Francuz faktycznie ma problemy z zachowaniem we własnym polu karnym. Od czasu przejęcia zespołu Manchesteru United przez Ole Gunnara Solskjaera, Pogba najwięcej, bo trzy razy prokurował jedenastki rywali. Ostatni raz miało to miejsce w lipcowym pojedynku z West Hamem, gdy 27-latek odbił piłkę rękami pod własną bramką.

Kontrakt Paula Pogby z Manchesterem United wygasa z końcem sezonu 2021/2022. Z informacji “The Sun” wynika jednak, że wkrótce piłkarz może przedłużyć umowę z klubem do 2025 roku.