Michał Żewłakow dyrektorem sportowym w II lidze
03.11.2020

Okienko transferowe już nieczynne od miesiąca, ale najwyraźniej w Lublinie lada moment chcą się zbroić. Przed chwilą Motor ogłosił, że nowym dyrektorem sportowym został Michał Żewłakow!

Trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie dla Motoru są niezwykle intensywne i pod kątem organizacyjnym kluczowe dla najbliższej przyszłości klubu. W maju zostało ogłoszone przyjście nowego inwestora Zbigniewa Jakubasa, który pod koniec września przejął pakiet większościowy udziałów w Motorze. Chwilę później ogłoszono nową radę nadzorczą, w której wiceprzewodniczącym został Bogusław Leśnodorski.

Były prezes Legii długo nie nacieszył się rolę wice- gdyż po chwili został przewodniczącym. Wszystko dlatego, że dotychczasowa przewodnicząca – Marta Daniewska – została pełniącą obowiązki prezesa klubu, po tym gdy rezygnacje złożył dotychczasowy zarząd w osobach prezesa Pawła Majki i wiceprezesa Jacka Czareckiego.

Nie będzie niespodzianką, gdy powiemy, że osoba Leśnodorskiego miała tutaj duży wpływ na zatrudnienie nowego dyrektora sportowego, w końcu obaj panowie współpracowali razem w warszawskim klubie. Wiele także mówi się o kolejnych potencjalnych ruchach w biurach klubu. Jedną z osób, która tworzyła pion organizacyjno-sportowy w Legii za czasów Leśnodorskiego był Dominik Ebebenge, który wczoraj zakończył swoją przygodę w Rakowie Częstochowa, gdzie sprawował funkcję doradcy zarządu ds. sportowych. Czyżby kolejnym krokiem miał być Motor?