Tomas Pekhart otrzymał powołanie do reprezentacji Czech

Tomas Pekhart po latach ponownie zagra w reprezentacji Czech? Piłkarz Legii Warszawa otrzymał powołanie na najbliższe zgrupowanie kadry.

Dobry początek sezonu

O ile gra Legii Warszawa od początku sezonu budzi wiele zastrzeżeń, Tomas Pekhart dobrze się wywiązuje ze swoich zadań. Czeski napastnik jest w tej chwili liderem ligowej klasyfikacji strzelców. Piłkarz ma na koncie osiem goli na koncie w ośmiu spotkaniach. Swój dorobek bramkowy piłkarz powiększył w poniedziałkowym meczu w meczu z Wartą Poznań, ustalając wynik spotkania w 30. minucie. Legioniści wygrali 3:0.

Powrót do kadry po siedmiu latach?

Formę piłkarza dostrzegł sztab szkoleniowy reprezentacji Czech. 31-latek ma już na koncie 19 występów w narodowych barwach. Ostatni raz w czeskiej kadrze  zagrał jednak siedem lat temu – 11 października 2013 piłkarz w meczu z Maltą, w którym zdobył gola. Od tamtej pory jednak nie otrzymał szans od selekcjonerów.

Objawy Covid-19 podczas meczu z Wartą

Występ piłkarza Legii w reprezentacji Czech stoi jednak pod znakiem zapytania. Wszystko dlatego, że Tomas Pekhart w czasie meczu z Wartą Poznań wykazywał objawy zakażenia koronawirusem. Jak wyznał po meczu Czesław Michniewicz, piłkarz w przerwie nie czuł smaku. Z doniesień wynika również, że czeski napastnik miał ograniczony węch.