Manchester City w styczniu złoży propozycję Messiemu?
03.11.2020

Manchester City nie odpuszcza walki o Lionela Messiego? Wicemistrz Anglii już w styczniu może poczynić kroki w celu pozyskania gwiazdora Barcelony.

Messi miał odejść już latem

O możliwym odejściu Lionela Messiego z Barcelony był głośno w trakcie letniego okna transferowego. Argentyńczyk był niezadowolony z poczynań klubu, dlatego zaczął głośno deklarować swoją chęć zmiany otoczenia. Ostatecznie jednak piłkarz zdecydował się wypełnić kontakt z “Blaugraną” i pozostać w stolicy Katalonii przynajmniej do końca sezonu.

Zainteresowanie Messim ze strony Manchesteru City nie jest tematem całkowicie nowym. Dużo mówi się o tym, że pomysł pozyskania Argentyńczyka popiera trener “Obywateli” Pep Guardiola. Poza tym sam piłkarz mógłby przystać na ponowną pracę ze szkoleniowcem. W sierpniu pojawiły się nawet pogłoski o tym, że klub z Manchesteru złożył ofertę za 33-latka. Dídac Peyret z “EsportsRAC1” oznajmił, że “The Citizens” są w stanie zaoferować za Messiego 100 milionów euro, dokładając trzech zawodników – Bernardo Silvę, Gabriela Jesusa i Erica Garcię.

W styczniu wróci temat odejścia Messiego?

Możliwe, że temat transferu Argentyńczyka do Manchesteru wróci na początku przyszłego roku. Jak podał “The Telegraph”, angielski klub chciałby wykorzystać zawirowania wokół Barcelony oraz jej problemy finansowe.

Obecny kontrakt piłkarza wygasa w końcem obecnego sezonu. To oznacza, że już latem Lionel Messi mógłby się przenieść do Anglii za darmo. Wiele jednak zależy od przyszłych władz “Dumy Katalonii”. Jeśli nowy zarząd okaże się bardziej przyjazny dla 33-latka niż Josep Bartomeu, piłkarz może rozważyć decyzję o pozostaniu w Barcelonie na dłużej.