William Remy otrzymał karę finansową od Komisji Ligi

04.11.2020

William Remy otrzymał karę od Komisji Ligi za niedawne zachowanie. Piłkarz Legii musi zapłacić 30 tysięcy złotych.

Sprawa Remy’ego trafiła do Komisji Ligi

Zdjęcia z imprezy, w której uczestniczył William Remy w tym tygodniu obiegły sieć. Widać na nich, jak rozebrany do połowy piłkarz korzysta z życia w stolicy.

https://twitter.com/majkel1999/status/1321380726844104705?s=20

Ze względu na naruszenie reżimu sanitarnego Francuz trafi łprzed Komisję Ligi. Zarówno władze rozgrywek, jak i Legia miały wyciągnąć wobec niego konsekwencje.

Piłkarz zapłaci 30 tysięcy złotych

Komisja Ligi w środę poinformowała, że już wyciągnięto należyte konsekwencje w związku z zachowaniem zawodnika.

Zachowanie piłkarza Legii było zdecydowanym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego PZPN. Komisja Ligi musi podejmować stanowcze kroki w przypadkach nieprzestrzegania reżimu sanitarnego przez piłkarzy, gdyż takie zachowania stanowią zagrożenie dla całej drużyny, uderzają w struktury klubu i niosą za sobą ryzyko związane z przekładaniem meczów. Takie zachowanie naraża także na niebezpieczeństwo zakażenia zawodników drużyny przeciwnej. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na to, że przestrzeganie zasad opracowanych przez Zespół Medyczny PZPN pozwoli na kontynuowanie rozgrywek według ustalonego wcześniej harmonogramu – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy.