Legia Warszawa z kolejnym przypadkiem koronawirusa

06.11.2020

Legia Warszawa wydała oficjalny komunikat przed meczem z Lechem Poznań. Klub poinformował, że u jednego z zawodników wykryto zakażenie koronawirusem.

Objawy w trakcie meczu z Wartą

W poniedziałkowym meczu Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 3:0. Po meczu więcej niż o wyniku i tym, co się działo na boisku, mówiło się o słowach Czesława Michniewicza. Trener Legionistów podczas konferencji prasowej wyznał, że dwóch jego podopiecznych w trakcie meczu miało objawy zakażenia Covid-19.

Przed meczem Igor Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Bardzo jestem mu wdzięczny, że wybiegł na boisko. Z kolei Tomas Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno, więc spodziewamy się najgorszego – przyznał po meczu Czesław Michniewicz.

Pekhart przebywa w izolacji

Igor Lewczuk i Tomas Pekhart niezwłocznie przeszli testy na obecność Covid-19. Badania wykazały u obu piłkarzy negatywny wynik, aczkolwiek Czech wciąż jest odizolowany od zespołu i czeka na wynik kolejnego testu. Dlatego jego występ z Lechem Poznań na razie stoi pod znakiem zapytania.

Kolejny przypadek zakażenia w Legii

Poza tym w piątkowym komunikacie Legia poinformowała, że u jednego z piłkarzy wykryto zakażenie koronawirusem. Klub na razie nie podał nazwiska zawodnika do publicznej wiadomości.

W środę 5 listopada, drużyna i sztab Legii Warszawa przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U jednego z piłkarzy wykonany w środę test dał wynik pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze, pozostał w domu i przebywa w izolacji. Wszystkie pozostałe testy dały wyniki negatywne. Zespół zgodnie z planem przygotowuje się do niedzielnego meczu z Lechem Poznań – można przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu.