Robert Lewandowski może świętować. Udany jubileusz piłkarza Bayernu

07.11.2020

Robert Lewandowski może być zadowolony ze swojego jubileuszu. W 300. oficjalnym meczu w Bayernie kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę, a jego zespół pokonał Borussię Dortmund 3:2.

Trzysetny mecz w Bayernie

Sobotnie spotkanie było dla Roberta Lewandowskiego symboliczne. Nie dość, że 32-latek obchodził swój jubileusz – 300. występ w barwach Bayernu, to jeszcze zmierzył się ze swoim byłym klubem. Kapitan reprezentacji Polski ma zresztą dobry bilans meczów przeciwko BVB – w 21 dotychczasowych meczach 18 razy trafił do siatki.

A mógłby być hat-trick…

Już w 27. minucie wydawało się, że Robert Lewandowski powiększy ten dorobek. Piłkarz skierował piłkę do bramki, aczkolwiek sędzia po analizie VAR uznał, że 32-latek był na spalonym. Na otwarcie wyniku trzeba było czekać prawie do końca pierwszej połowy. W 45. minucie pierwszą bramkę w meczu zdobył Marco Reus, aczkolwiek w doliczonym czasie części spotkania wyrównał David Alaba.

Na początku drugiej połowy Robert Lewandowski jednak sprawił, że Bayern wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do końca meczu. Reprezentant Polski zdobył bramkę głową.

Potem Robert Lewandowski zaliczył jeszcze asystę przy golu Leroya Sane, który w polu karnym przechytrzył Romana Burkiego. W 83. minucie bramkę kontaktową zdobył Erling Haaland, radząc sobie z Manuelem Neuerem.

Wydawało się, że Robert Lewandowski podwyższy prowadzenie jeszcze w doliczonym czasie meczu. Arbiter jednak ponownie dopatrzył się spalonego.

Bayern na szczycie Bundesligi

Dzięki tej wygranej, Bayern umocnił się na fotelu lidera. Po zwycięstwie nad Borussią Dortmund Bawarczycy mają na koncie 18 punktów w siedmiu meczach, z przewagą dwóch punktów nad drugim Lipskiem. Tymczasem BVB zajmuje trzecie miejsce, gromadząc 15 oczek.

Robert Lewandowski po trafieniu przeciwko byłemu zespołowi ma na koncie 11 goli i wciąż jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Na drugim miejscu w rankingu strzelców znajduje się Erling Haaland, który również doliczył w tym spotkaniu bramkę.

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 2:3