Bundesliga nie będzie dostępna w polskiej telewizji?

Bundesliga w przyszłym sezonie nie będzie transmitowana w telewizji? Nordic Entertainment Group (NENT) poinformował, że w sierpniu uruchomi w Polsce platformę Viaplay, która będzie pokazywać mecze ligi niemieckiej.

Koniec praw Canal+ i Eleven

W obecnym sezonie mecze Bundesligi są transmitowane w Polsce w dwóch telewizjach. Prawa do ligi niemieckiej aktualnie posiadają Canal+Sport oraz Eleven Sports. Obie umowa telewizji z rozgrywkami kończą się jednak z sezonem 2020/2021.

Platforma streamingowa wkracza do Polski

Prawa na kolejne rozgrywki Bundesligi w Polsce w tej chwili należą tylko do NENT, medialnej firmie działającej głównie na obszarze Szwecji, Norwegii i Danii. Koncern jednak już poinformował, że w przyszłym sezonie wkroczy do Polski wraz z platformą streamingową.

Viaplay ma wejść do nas w sierpniu przyszłego roku. Obecnie wiele wskazuje, że platforma będzie miała wyłączność na pokazywanie Bundesligi oraz lig skandynawskich w Polsce.

Do podobnego scenariusza miało dojść w 2017 roku, gdy beIN Sports wykupił prawa do LaLigi. Ostatecznie jednak wykupiło je Eleven Sports. Obecnie taki scenariusz nie wchodzi jednak w grę.