PKO Ekstraklasa. Przerwa zimowa skrócona o trzy tygodnie?

13.11.2020

PKO Ekstraklasę czeka najkrótsza przerwa zimowa w historii rozgrywek. Z informacji “Przeglądu Sportowego” wynika, że piłkarze mogą wrócić na boisko już 15 stycznia.

Przerwa będzie krótsza?

W czasie pandemii koronawirusa ekstraklasa zmaga się z wieloma organizacyjnymi problemami. Prawie każdego dnia na jaw wychodzą informacje o zakażeniach w kolejnych zespołach. W związku z tym mecze są przekładane, co powoduje nawarstwienie terminów.

Powrót rozgrywek po przerwie zimowej wstępnie zaplanowano na 5 lutego. Wiele jednak wskazuje, że PKO Ekstraklasa wróci dwa albo trzy tygodnie wcześniej. Jak podaje “Przegląd Sportowy”, informacja o tym pomyśle już trafiła do klubów. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma być podjęta na początku przyszłego tygodnia.

Decyzja w przyszłym tygodniu

Wcześniejsze wznowienie rozgrywek miałoby pomóc w rozszerzeniu aktualnie napiętego terminarza wynikającego z przekładania meczów. Przykładowo, Pogoń Szczecin nie wybiegła na boisko przez miesiąc. Podobną przerwę od ligowych spotkań mają obecnie również Wisła Płock i Zagłębie Lubin.

Jeśli zarząd ekstraklasy wraz z przedstawicielami klubów podejmie decyzję o wcześniejszym wznowieniu rozgrywek, sezon przejdzie do historii. Wszystko dlatego, że jeszcze nigdy w stuletniej historii ligi przerwa zimowa dla piłkarzy nie trwała tak krótko.