Robert Lewandowski powinien otrzymać czerwoną kartkę?
16.11.2020

Alessandro Bastoni po pierwszym zderzeniu z Robertem Lewandowskim nie może mieć o kapitanie reprezentacji Polski dobrego zdania. Piłkarz Bayernu podczas niedzielnego meczu uderzył Włocha łokciem w szczękę.

Dobra postawa Bastoniego

Alessandro Bastoni może powiedzieć, że 2020 rok jest dla niego całkiem udany. Piłkarz w ostatnim czasie regularnie występuje z powodzeniem w barwach Interu. To zaowocowało pierwszym powołaniem do dorosłej kadry. 21-latek zadebiutował w niej w zeszłą środę w meczu z Estonią, natomiast przeciwko Polsce zaliczył swój drugi występ.

Włoski obrońca może być zadowolony ze swojej boiskowej postawy. Piłkarz co prawda nie musiał za często interweniować w defensywie, jednak jego głównym atutem było wyprowadzenie. Co więcej, aż 13 z 14 długich piłek w jego wykonaniu okazało się celnych.

Lewandowski nie przeprosił rywala

Duże kontrowersje z udziałem piłkarza wywołała sytuacja z pierwszej połowy meczu. Wówczas Alessandro Bastoni pociągnął Roberta Lewandowskiego, a kapitan reprezentacji Polski “odwdzięczył się”, uderzając rywala z łokcia w twarz.

Czy Lewandowski przeprosił mnie za uderzenie łokciem? Nie, w zasadzie jeszcze narzekał. Uderzył mnie w szczękę, ale spokojnie, nic mi nie jest – powiedział piłkarz po meczu z Polską (via Dominik Piechota).

Czerwona kartka dla Lewego?

Do zachowań obu piłkarzy odniosło się kilku sędziów w mediach społecznościowych. Według Łukasza Rogowskiego zarówno Włoch, jak i Polak powinni zostać ukarani.