Tomasz Kędziora niebawem trafi do włoskiego zespołu?

Tomasz Kędziora już wkrótce zawita na Półwysep Apeniński. Jak podaje “Corriere dello Sport”, reprezentant Polski znalazł się na celowniku Romy.

Trzy lata na Ukrainie

Tomasz Kędziora trzy lata temu odszedł z Lecha Poznań do Dynama Kijów za kwotę 1,5 mln euro. Do tej pory piłkarz wystąpił w ukraińskim zespole w 134 meczach, w których zanotował pięć goli i 16 asyst. W tym sezonie reprezentant Polski zadebiutował w barwach Dynama w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trzeba dodać, że w ostatnim czasie piłkarz zrobił duże postępy.

Kędziora gra konsekwentnie i jest ważnym zawodnikiem Lucescu na prawej obronie. Być może skorzystał na kontuzji rozpoczynającego sezon Oleksandra Tymczyka. Kędziora gra zazwyczaj jako prawy obrońca, ale wypełniał środkową obronę, gdy strona tego potrzebowała. Ale radzi sobie dobrze i jest teraz ważnym graczemprzyznał w rozmowie dla “FutbolNews” ukraiński dziennikarz Peter Chymera.

Wraca temat Romy

Jak informuje “Corriere dello Sport”, Tomasz Kędziora już wkrótce może zmienić otoczenie. Piłkarz był już na celowniku Romy latem, a włoski klub nawet kontaktował się z Dynamem w sprawie możliwości transferu. Ostatecznie do konkretów nie doszło, aczkolwiek temat ma wrócić już zimą.

Problemem dla Kędziory może być fakt, iż trener Romy, Paulo Fonseca miałby przestawić go nieco wyżej. Szkoleniowiec preferuje bowiem taktykę z trzema obrońcami i wahadłowymi, dlatego 26-latek musiałby zmienić pozycję.

Będzie grał w pierwszym składzie?

Należy dodać, że Roma ma ostatnio problemy z prawym wahadłem. Po odejściu do PSG Alessandro Florenziego na tej pozycji grali Bruno Peres oraz Rick Karsdorp, którzy nie zachwycają. Z kolei Davide Santon jest wciąż kontuzjowany. Dlatego reprezentant Polski mógłby mieć od razu pewne miejsce w pierwszym składzie.