Holenderska prasa: “Lewandowski był zirytowany”
17.11.2020

Problemy reprezentacji Polski od niedzieli są głośno komentowane nie tylko w kraju. Również holenderskie media przed meczem Oranje z “Biało-czerwonymi” zwróciły uwagę na to, co dzieje się wokół kadry Jerzego Brzęczka.

Konflikt w kadrze?

Po meczu reprezentacji Polski z Włochami nie milkną echa wokół aktualnej sytuacji kadry, a także jej trenera. Coraz głośniej mówi się o tym, że Robert Lewandowski i kilku innych piłkarzy nie są zadowoleni z pracy Jerzego Brzęczka.

Wymowna cisza

Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie dla TVP Sport po meczu Włochy-Polska został zapytany o taktykę Jerzego Brzęczka na ten mecz. Wtedy zapadła niezręczna, ośmiosekundowa cisza, która jak się okazuje – nie była przypadkowa.

Holendrzy wiedzą o sytuacji w kadrze Brzęczka

O obecnej sytuacji w polskiej kadrze wiadomo już także w obozie najbliższego rywala podopiecznych Jerzego Brzęczka. Holenderski “De Telegraaf” poinformował o tym, że w środowym meczu Robert Lewandowski może nie zagrać. Jako przyczynę podano kontuzję, ale nie tylko.

Według niektórych polskich gazet kontuzja najlepszego strzelca Bayernu Monachium nie jest taka ciężka. Lewandowski był jednak szczególnie zirytowany taktycznymi wyborami trenera reprezentacji Jerzego Brzęczka – można przeczytać w “De Telegraaf”.