Jerzy Brzęczek: Zachowanie Roberta było niefortunne

17.11.2020

Jerzy Brzęczek odniósł się do niedawnego zachowania Roberta Lewandowskiego po meczu z Włochami (0:2). – Zachowanie Roberta było troszeczkę niefortunne – przyznał selekcjoner.

Pytanie o taktykę zaskoczyło Lewego

Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie dla TVP Sport po meczu Włochy-Polska został zapytany o taktykę Jerzego Brzęczka na ten mecz. Wtedy zapadła niezręczna, ośmiosekundowa cisza.

Potem piłkarz nieco okrężnie odpowiedział na pytanie Jacka Kurowskiego.

Przygotowując się do tego meczu wiedzieliśmy, że musimy spróbować zaatakować, przy piłce się bardziej utrzymać. Co innego jednak w teorii, a co innego w praktyce. Na pewno przed nami dużo do poprawy – powiedział kapitan reprezentacji Polski w rozmowie dla TVP Sport.

Zachowanie kapitana reprezentacji Polski wywołało sporą dyskusję. Wzbudziło nawet pogłoski o tym, że selekcjoner ma konflikt z Robertem Lewandowskim

„Mogę go zrozumieć, patrząc na przebieg spotkania”

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek odniósł się do postawy Roberta Lewandowskiego po meczu z Włochami.

Zachowanie Roberta było troszeczkę niefortunne, tym bardziej, że jest kapitanem drużyny, ale mogę go zrozumieć patrząc na przebieg tego spotkania. Z drugiej strony Robert nie brał udziału w pierwszych dwóch dniach zgrupowania, gdzie mieliśmy dwie jednostki treningowe. Dla nas dwie jednostki treningowe na zgrupowaniu to pięćdziesiąt procent treningów. Może z tego względu miał takie odczucie, że to inaczej wyglądało – przyznał Jerzy Brzęczek.

Selekcjoner reprezentacji Polski dodał również, że już rozmawiał na ten temat z Robertem Lewandowskim.

Rozmawialiśmy o tym i dla mnie ten temat jest zamknięty  – powiedział podczas przedmeczowej konferencji selekcjoner reprezentacji Polski.