Marcin Wasilewski podjął decyzję o swojej przyszłości

Marcin Wasilewski podjął decyzję o swojej przyszłości. Wybitny reprezentant Polski zdecydował się zakończyć karierę.

Wybitny reprezentant Polski

Marcin Wasilewski to postać, której żadnemu polskiemu kibicowi nie trzeba przedstawiać. W reprezentacji Polski wystąpił w 60 meczach, w których zdobył trzy gole. Dzięki pokaźnej liczbie występów jest członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta. Piłkarz był częścią składu kadry narodowej podczas Mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku.

Sukcesy w Belgii i Anglii

40-latek ma również bogatą karierę klubową. Przed wyjazdem do Anderlechtu występował m.in. w Wiśle Płock, Amice Wronki i Lechu Poznań. W Belgii spędził łącznie sześć i pół roku, występując w 145 meczach, zdobywając 40 goli. W 2009 roku doznał otwartego złamania nogi podczas starcia z Axelem Witselem. Ostatecznie jednak wrócił do gry po ośmiu miesiącach. Ta sytuacja umocniła jego opinię jako boiskowego twardziela.

W latach 2013-2017 Marcin Wasilewski był piłkarzem Leicester City. Z zespołem “Lisów” w sezonie 2015/2016 zdobył mistrzostwo Anglii. Chociaż wówczas nie rozegrał ani jednego meczu w Premier League, klub przyznał mu medal za zdobycie historycznego tytułu.

Koniec kariery

Przez ostatnie trzy lata Marcin Wasilewski był związany z Wisłą Kraków. Przez ten czas wystąpił w 60 meczach, w których zanotował gola i dwie asysty.

Z końcem ubiegłego sezonu Wasyl pożegnał się z “Białą Gwiazdą”. Początkowo mówiło się o tym, że piłkarz pozostanie w Krakowie i zagra w Wieczystej, występującej w lidze okręgowej. Ostatecznie jednak piłkarz podjął decyzję o rozstaniu z futbolem. Tym samym mecz ekstraklasy z Arką Gdynia, który odbył się 18 lipca, był ostatnim w jego wykonaniu.