I liga: Przed laty walczyli o mistrzostwo. Teraz o ekstraklasę
27.08.2018
kurs 2.35
I liga
Stal Mielec - GKS Tychy
1

W kończącym 7. kolejkę rozgrywek pierwszej ligi spotkaniu dojdzie do ciekawej konfrontacji w Mielcu, Stal podejmuje GKS Tychy. Przed sezonem obie drużyny wymieniane były w gronie kandydatów do awansu. Na razie grają w kratkę. Początek meczu o godzinie 18.00.

Dla obu drużyn będzie to 11. konfrontacja w historii. Bilans zdecydowanie jest po stronie Stali, która wygrała 7 meczów. Jedno spotkanie zakończyło się remisem, dwa razy lepszy okazał się GKS Tychy. W poprzednim sezonie w Tychach wygrali gospodarze 1:0, a w rundzie wiosennej Stal 3:0.

Do najciekawszej rywalizacji pomiędzy tymi klubami doszło w sezonie 1975/76, kiedy obie drużyny walczyły o mistrzostwo Polski. Na koniec sezonu zgromadziły po tyle samo punktów – 38, ale w dwumeczu lepsza okazał się Stal (0:0 u siebie, 2:0 na wyjeździe) i to ona została najlepszą drużyną w kraju. Co ciekawe w następnym sezonie tyszanie spadli z ligi.

W tym sezonie oba zespoły grają w kratkę. Mielczanie zanotowali dotychczas trzy zwycięstwa i trzy porażki, a GKS po dwa zwycięstwa, remisy i porażki. W ostatniej kolejce Stal pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź 2:0, a tyszanie rozgromili u siebie innego beniaminka, Garbarnię Kraków, aż 5:0.

W zespole gości pod znakiem zapytania stoją występy Jakuba Piątka i Marcina Biernata. Pierwszy ma problemy z udem, a drugi z kolanem. Ze Stali trudno wyciągnąć jakiekolwiek informacje przed tym spotkaniem. – Nie zdradzimy niczego – mówi trener Artur Skowronek. – W naszej grze widoczne jest, że jesteśmy elastyczni. Zespół szybko łapie pomysł na kolejnego przeciwnika i potrafi to realizować – twierdzi szkoleniowiec Stali.

Ciężko stwierdzić na co tak naprawdę stać obie ekipy. Która Stal jest prawdziwa? Ta pokonująca bez problemu ŁKS, Garbarnię, a może ta przegrywająca u siebie z Podbeskidziem czy na wyjeździe z Wartą. To samo tyczy się GKS Tychy, który wysoko ograł Garbarnię, ale przegrał 0:3 u siebie ze Stomilem…

Bukmacherzy mają podobny problem. Totolotek na wygraną gospodarzy proponuje kurs 2.35, a gości 2.95. Stawka na remis wynosi 3.05. Według nas lepiej w tym sezonie spisuje się Stal i to ona powinna rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Nie przewidujemy drugiej porażki na własnym boisku.