Erling Haaland otrzyma prestiżową nagrodę
21.11.2020

Erling Haaland powtórzy osiągnięcie Lionela Messiego i Kyliana Mbappe. Jak informuje Fabrizio Romano, Norweg otrzyma wyróżnienie Golden Boya, dla najlepszego młodego piłkarza na świecie.

Rooney, Messi i Mbappe laureatami nagrody

Golden Boy to nagroda przyznawana od 2003 roku przez 30 dziennikarzy z całego świata. Pierwszym laureatem tego wyróżnienia był Rafael van der Vaart, a później otrzymywali je m.in. Wayne Rooney, Lionel Messi i Paul Pogba. W ostatnich latach nagroda trafiała do Kyliana Mbappe, Matthijsa de Ligta i Joao Felixa.

Haaland zostawił w tyle rywali

Tegorocznym laureatem Golden Boya został Erling Haaland. Piłkarz Borussii Dortmund pozostawił w tyle m.in. Jadona Sancho, Alphonso Daviesa i Ansu Fatiego. Warto dodać, że w gronie nominowanych znalazł się również piłkarz Legii Warszawa, Michał Karbownik. Ostatecznie jednak zebrał za mało głosów, by znaleźć się w finale plebiscytu.

Dla Norwega jest to drugie ważne wyróżnienie w tym roku. Wcześniej piłkarz znalazł się w jedenastce sezonu European Sports Media. Poza tym, Erling Haaland jest drugim Golden Boyem w historii Borussii Dortmund. Wcześniej tę nagrodę otrzymał bowiem Mario Goetze, w 2011 roku.