Robert Podoliński rozpoczął pracę w zupełnie nowej roli

Robert Podoliński wrócił do pracy w polskiej piłce. Były trener Cracovii i Podbeskidzia, a obecnie ekspert TVP Sport został doradcą zarządu ds. sportowych Zagłębia Sosnowiec.

Postać znana z ekstraklasy oraz telewizji

Robert Podoliński jest postacią dobrze znaną miłośnikom ekstraklasy. Jako trener prowadził Cracovię oraz Podbeskidzie. Poza tym pracował z kilkoma drużynami z niższych lig, m.in. Radomiakiem, Dolcanem Ząbki i Zniczem Pruszków.

Od trzech lat Robert Podoliński nie pracował jednak z żadnym klubem w charakterze trenera pierwszego zespołu. Od tamtej pory występował w roli eksperta oraz współkomentatora TVP Sport. Prowadził również program “Domowy Futbol” na Kanale Sportowym. Pracował również przy kilku innych projektach, o których więcej powiedział w rozmowie z “FutbolNews”.

Nowa rola Podolińskiego

45-latek zdecydował się jednak na powrót do piłki, aczkolwiek w nieco innej roli. W piątek rozpoczął współpracę z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec, w którym będzie pełnił funkcję doradcy zarządu ds. sportowych.

To kolejna zmiana w sosnowieckim klubie w ostatnim czasie. Niedawno doszło tam do zmiany trenera – Krzysztofa Dębka zastąpił Kazimierz Moskal.

Fot. YouTube