Górnik Łęczna zagra w LM z Paris Saint-Germain!

24.11.2020

Górnik Łęczna już wkrótce zmierzy się z europejskim potentatem w  europejskich rozgrywkach. Mistrzynie Polski w 1/16 finału Ligi Mistrzyń zmierzą się z Paris Saint-Germain. We francuskim zespole na co dzień występuje reprezentantka Polski, Paulina Dudek.

Wielki sukces piłkarek z Łęcznej

Mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu, Górnik Łęczna, wywalczyły niedawno awans do Ligi Mistrzyń. Drużyna pokonała najpierw chorwacki Split, a następnie cypryjski Apollon Limassol. Dzięki temu zespół znalazł się w 32 najlepszych drużyn ze Starego Kontynentu.

Trudne zadanie w 1/16 finału

W następnej rundzie Górnika czeka jednak trudne zadanie. Zespół zmierzy się bowiem w 1/16 finału Ligi Mistrzyń z Paris Saint-Germain. Zdecydowanym faworytem jest zespół, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, aczkolwiek sam awans jest dla mistrzyń Polski dużym sukcesem.

Na razie nie podano dokładnych dat rozegrania spotkań. Wiadomo jednak, że pierwszy mecz odbędzie się w dniach 9-10 grudnia, natomiast rewanż w kolejnym tygodniu (14-15.12).

Trzykrotne mistrzynie Polski

Górnik Łęczna to jeden z najbardziej utytułowanych klubów kobiecej piłki. Zespół zdobył trzy mistrzostwa Polski z rzędu w latach 2017-2020. W jego barwach występują obecnie m.in. Ewelina Kamczyk, Natasza Górnicka i Emilia Zdunek.