Mykoła Musolitin podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk.

Mykoła Musolitin w środę został zawodnikiem Lechii Gdańsk. Ukraiński piłkarz związał się z klubem umową do końca 2023 roku.

Mistrz świata U-20

Mykoła Musolitin jest wychowankiem Czernomorca Odessa, w którym zagrał w 74 meczach, zdobywając cztery gole i zaliczając trzy asysty. Na początku roku piłkarz zdecydował się na odejście z klubu, przechodząc do łotewskiej Valmiery. Piłkarz wystąpił w meczu eliminacji Ligi Europy przeciwko Lechowi Poznań.

Warto też dodać, że 21-latek ma na koncie sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych. Wraz z reprezentacją Ukrainy U-20 w ubiegłym roku piłkarz sięgnął po mistrzostwo świata.

Uzupełnienie składu Lechii

W środę 25 listopada Lechia Gdańsk poinformowała, że Mykoła Musolitin dołączył do pierwszego zespołu. Piłkarz ma być alternatywą dla Karola Fili na prawej obronie.

Przyjście Musolitina wzmocni rywalizację na prawej obronie. To kolejny młody, obiecujący zawodnik w naszej kadrze, który grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju i mam nadzieję, że w Lechii dalej się rozwinie – tak skomentował transfer trener Lechii Piotr Stokowiec w rozmowie dla oficjalnej strony klubu.

Piłkarz związał się z Lechią umową do końca sezonu 2022/2023. W tym sezonie będzie występował z numerem “78” na koszulce.

Fot. Lechia Gdańsk