Argentyńskie media: Diego Maradona nie żyje

Smutna wiadomość dla całego piłkarskiego świata. 25 listopada w wieku 60. lat zmarł Diego Maradona.

Jeden z najlepszych w historii

Diego Maradona to bez wątpienia osoba, której żadnemu piłkarskiemu kibicowi nie trzeba było przedstawiać. Nie ma się co dziwić, był tak wielką ikoną, że grupa fanów nawet stworzyła jego kościół. Argentyńczyk jako piłkarz zgromadził wiele trofeów – zdobył m.in. mistrzostwo świata z Argentyną w 1986 roku i dwa mistrzostwa Włoch oraz Puchar UEFA z Napoli.

Po zakończeniu kariery Diego Maradona podejmował różne aktywności sportowe oraz pozasportowe. Ostatnio był trenerem argentyńskiej Gimnasii La Plata, której nie mógł poprowadzić w ostatnich meczach z powodów zdrowotnych.

Problemy zdrowotne

O problemach Diego Maradony mówiło się jeszcze wtedy, gdy był piłkarzem. Wpływ na to miał niesportowy tryb życia Argentyńczyka. Nie jest bowiem tajemnicą, że gwiazdor nigdy nie stronił od używek.

Od początku roku Diego Maradona zmagał się z problemami zdrowotnymi. W styczniu Diego Maradona trafił bowiem do szpitala ze względu na krwawienie w układzie pokarmowym. Ostatecznie jednak przeszedł zabieg, który obył się bez komplikacji. Z kolei ostatnio musiał przejść operację krwiaka mózgu, która zakończyła się powodzeniem.

Odszedł w rocznicę śmierci innej legendy

Jak donoszą argentyńskie i brazylijskie media, Diego Maradona zmarł 25 października w wieku 60. lat. Należy dodać, że Argentyńczyk odszedł w 15. rocznicę śmierci innej legendy futbolu, George’a Besta, który również był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii i także zmagał się uzależnieniami.