Wrocław wkrótce upamiętni Diego Maradonę?
26.11.2020

Diego Maradona zostanie uhonorowany przez Wrocław w najbliższym czasie? Radni miasta z klubu Sojusz dla Wrocławia chcą, aby jego imieniem nazwać jeden ze sportowych obiektów w mieście.

Boski Diego uhonorowany przez Neapol

To wstrząsająca wiadomość dla piłkarskiego świata – Diego Maradona odszedł z tego świata 25 listopada. Powodem śmierci legendarnego Argentyńczyka był zawał serca, po którym nie udało się go uratować.

Pamięć o Diego Maradonie została uczczona przez Neapol. Burmistrz miasta Luigi De Magistris w czwartek poinformował, że arena SSC Napoli, która dotychczas nosiła nazwę Stadio San Paolo, otrzyma nową nazwę. Od teraz stadion nosi nazwę Stadio Diego Armando Maradona na cześć Argentyńczyka, który przez siedem lat reprezentował barwy “Azzurrich”.

Wrocław uczci pamięć o Argentyńczyku

Na pomysł podobnej inicjatywy wpadli wrocławscy radni. Jak informuje “Super Express”, członkowie klubu Sojusz dla Wrocławia zgłosili inicjatywę zmiany nazwy jednego z obiektów w mieście. Pomysł poparł Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego ZPN-u.

Który stadion przyjmie patronat legendarnego Argentyńczyka? Z doniesień “Super Expressu” wynika, że pod uwagę brane są arena przy ul. Sztabowej oraz obiekt przy ul. Na Niskich Łąkach.