Sandecja Nowy Sącz wygrała pierwsze spotkanie w sezonie

Sandecja Nowy Sącz po raz pierwszy od początku sezonu może mieć powody do zadowolenia. W sobotę drużyna wygrała pierwszy mecz w sezonie 1. Ligi, pokonując Chrobrego 2:0.

Fatalny początek sezonu Sandecji

Początek sezonu był dla zespołu z Nowego Sącza niezwykle rozczarowujący. Zespół pod wodzą Piotra Mandrysza przegrał wszystkie pierwsze osiem spotkań, prowadząc łącznie przez tylko 29 minut meczu z Widzewem. To doprowadziło do straty pracy dotychczasowego trenera, którego zastąpił Dariusz Dudek.

Chociaż ostatnio w grze zespołu z Nowego Sącza można było dostrzec poprawy w kilku elementach, wciąż brakowało jednego – pierwszego zwycięstwa. Tym samym zespół po 13. kolejce był na dnie z zaledwie trzema punktami i bilansem bramkowym 7:28 – najsłabszym w lidze.

Pierwsze zwycięstwo

W sobotnim meczu w Głogowie doszło jednak do przełamania. Sandecja Nowy Sącz objęła prowadzenie w 30. minucie po golu Bartłomieja Kasprzaka. Od tamtej pory zespół utrzymywał prowadzenie, a nawet je powiększył pod koniec meczu. Gola ustalającego wynik spotkania zdobył w 85. minucie Maciej Małkowski.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Dariusza Dudka odbili się nieco od dna. Wciąż zajmują ostatnie miejsce, aczkolwiek do Zagłębia Sosnowiec i Resovii tracą tylko dwa punkty. Z kolei Chrobry aktualnie znajduje się na 13. miejscu, gromadząc 15 punktów.