Zagłębie Lubin w końcówce odmieniło losy meczu z Wisłą Kraków

Zagłębie Lubin po stratach punktów z beniaminkami wróciło na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Martina Seveli wywalczyli trzy punkty w końcówce meczu z Wisłą Kraków.

Listopadowe rozczarowania

Obie drużyny nie mogły wyrażać zadowolenia po ostatnich ligowych pojedynkach. W listopadzie Wiślacy zremisowali z Rakowem, a w poprzedni weekend przegrali z Wartą Poznań mimo objęcia prowadzenia na początku meczu. Tymczasem Zagłębie Lubin najpierw zremisowało ze Stalą Mielec mimo prowadzenia 2:0, a następnie przegrało z Podbeskidziem 1:2.

Nudne pierwsze 45 minut

Pierwsza połowa nie była obiecujaca dla obu drużyn. “Biała Gwiazda” dłużej utrzymywała się przy piłce, aczkolwiek nie oddała żadnego celnego strzału. Mimo to, podopieczni Artura Skowronka szukali swoich szans ze stałych fragmentów, na co dowodem jest aż dziewięć rzutów rożnych zespołu przed przerwą.

Z kolei “Miedziowi” praktycznie nie mieli możliwości do tego, żeby odmienić losy spotkania. W przeciwieństwie do rywali oddali jednak celny strzał.

Akcja Zivca i Chodyny ozdobą kolejki?

Wydawało się, że druga połowa będzie przebiegać pod dyktando Wisły. Szczególnie, że to podopieczni Artura Skowronka objęli prowadzenie w 55. minucie. Wówczas Felicio Brown Forbes wykorzystał luki w obronie i z łatwością doszedł w pole karne, gdzie pokonał Dominika Hładuna.

Ostatecznie to jednak Zagłębie zadało dwa decydujące ciosy. Najpierw rzut rożny na gola zamienił w 65. minucie Lorenco Simić, co tchnęło trochę energii w zespół Martina Seveli. Lubinianie byli niedokładni, aczkolwiek ostatecznie pod koniec meczu odmienili jego losy. Swojego drugiego gola w sezonie zdobył Kacper Chodyna i zarówno jego, jak i asystującego Sasę Zivca należy pochwalić za wyczucie w tej sytuacji. Słoweniec dostrzegł intencję swojego kolegi z drużyny, który wbiegał w pole karne.

“Miedziowi” blisko podium

Dzięki tej wygranej Zagłębie Lubin zbliżyło się do ligowej czołówki. Zespół aktualnie zajmuje czwarte miejsce, gromadząc 18 punktów. Z kolei “Biała Gwiazda” wciąż znajduje się na 12. pozycji, z dziesięcioma punktami.