Oficjalnie: Artur Skowronek zwolniony z Wisły Kraków

Artur Skowronek już nie poprowadzi “Białej Gwiazdy” w najbliższym spotkaniu. Jak poinformował klub na oficjalnej stronie, trener pożegnał się z posadą.

Porażka z Zagłębiem zadecydowała o przyszłości Artura Skowronka

Postawa Wisły Kraków w tym sezonie nie jest najlepsza. “Biała Gwiazda” aktualnie zajmuje 12. miejsce w lidze, gromadząc do tej pory dziesięć punktów. W czterech ostatnich meczach Wiślacy zdobyli jednak zaledwie punkt. Co prawda z Lechią, Wartą i Zagłębiem zespół nawet prowadził, ale ostatecznie wszystkie z tych spotkań przegrał.

Ostatnia porażka przelała czarę goryczy. Po meczu z Zagłębiem klub poinformował w oficjalnym komunikacie o zwolnieniu szkoleniowca.

W sobotę 28 listopada Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję dotyczącą przyszłości Artura Skowronka, który przestaje pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Białej Gwiazdy – poinformował klub w komunikacie na oficjalnej stronie.

Wyciągnął “Białą Gwiazdę” ze strefy spadkowej

Artur Skowronek pełnił funkcję trenera Wisły Kraków przez nieco ponad rok. Trener objął zespół, który zajmował ostatnie miejsce w ekstraklasie. Dzięki udanej rundzie jesiennej drużyna z Krakowa ostatecznie pewnie utrzymała się w lidze. Jego łączny bilans pracy w Wiśle to 13 zwycięstw, tyle samo porażek i osiem remisów.

Właściciele oraz Zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami. Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze! – można przeczytać na stronie Wisły Kraków.