Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Atletico Madryt

Robert Lewandowski nie zagra w najbliższym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Atletico. Reprezentant Polski zmaga się z kontuzją mięśniową, dlatego Hansi Flick postanowił go zaoszczędzić.

Lewy wciąż w formie

Robert Lewandowski od meczu reprezentacyjnego z Włochami gra regularnie co trzy-cztery dni. W dodatku nie może narzekać na formę – zarówno w meczu Ligi Mistrzów z Salzburgiem, jak i w Bundeslidze przeciwko Stuttgartowi 32-latek zdobywał bramki. Co więcej, piłkarz jest liderem strzelców ligi niemieckiej, z 12 golami na koncie. Z kolei w Lidze Mistrzów na razie trafiał do bramki trzykrotnie.

Odpoczynek spowodowany kontuzją

To już pewne, że w tym tygodniu Robert Lewandowski nie powiększy swojego pucharowego dorobku. Piłkarz nie znalazł się w kadrze meczowej Bayernu na pojedynek z Atletico Madryt. Hansi Flick postanowił, że w wymagającym starciu 32-latek odpocznie. Należy dodać, że Bawarczycy już zapewnili sobie awans do 1/8 finału Champions League

Z informacji “WP Sportowych Faktów”, kapitan reprezentacji Polski obecnie zmaga się z kontuzją mięśniową. Piłkarz powinien jednak być gotowy na najbliższy ligowy mecz z RB Lipsk. Spotkanie może być ważne dla Bayernu w kontekście układu tabeli na koniec sezonu.