Liga Mistrzów: Ostatni krok do wielkiej kasy dla Kędziory i spółki
27.08.2018
kurs 1.70
Liga Mistrzów
Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam (powyżej 2,5)
+

Nie da się ukryć, że w dzisiejszym futbolu ogromną rolę odgrywają pieniądze. W europejskiej piłce śmietankę najlepiej spija się grając w Lidze Mistrzów. Trudno się więc dziwić, że ostatnia faza eliminacji do tych rozgrywek budzi tak ogromne pieniądze. Jednak włodarze Ajaksu udowadniają, że można je zarabiać inaczej, a raczej zarabiać dobrze je wydając.

 

Zacznijmy jednak od gospodarzy, bo Dynamo pokazało się w pierwszym spotkaniu naprawdę znakomicie. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, bo chyba dwubramkowa porażka to ciut za wysoki wynik. Wygląda na to, że może się okazać zbyt wysoki, by powrócić do fazy grupowej Ligi Mistrzów po rocznej nieobecności. Co prawda w poprzedniej rundzie Kijowianie ograli Slavię u siebie właśnie 2-0, ale to jedyny przypadek w tym sezonie, by zdobyli w spotkaniu więcej niż jedną bramkę. To niesamowite, że w dotychczasowych 9 oficjalnych spotkaniach Dynamo zdobywało dokładnie 1 bramkę. Niestety dla ich kibiców trudno znaleźć kogoś kto mógłby to zmienić. Cygankow gra zbyt samolubnie, Verbić nie ma formy, a reszta opiera się tylko na stałych fragmentach gry.

 

Takich problemów nie mają za to w Amsterdamie. Zdobywają bramek co niemiara, a gwiazdą ataku jest  Klaas Jan Huntelaar. Holenderski „wieżowiec” wykorzystuje doświadczenie zdobyte w całej Europie i zdobywa bramki regularnie i z łatwością. Należy także wspomnieć o Duszanie Tadiciu (na zdjęciu jeszcze w barwach Southampton). Serb w dotychczasowych 7 meczach zdobył 4 bramki i zanotował 3 asysty. To on dobił Dynamo w pierwszym spotkaniu, trafiając na 3-1. Co ciekawe kosztował nieco ponad 11 milionów euro, a wyceniany jest na około 15. To niemal promocja dla ekipy z Amsterdamu, a  co ważne spłaca się niemal każdym występem.

 

Biorąc pod uwagę formę strzelecką gości i fakt, że gospodarze muszą zdobyć minimum dwie bramki, stawiamy tutaj na gole. Wahaliśmy się pomiędzy obie strzelą, a „powyżej 2,5”, ale wybieramy ten drugi typ wyceniony przez Totolotek na 1.70. Wydaje się, że tym razem Dynamo przełamie swoją niemoc, a co ważniejsze Ajax też nie wróci z Kijowa z pustym kontem.