Janusz Filipiak ostro o Danielu Stefańskim: „Ty ch***”

05.12.2020

Janusz Filipiak dał się ponieść emocjom podczas piątkowych derbów Krakowa. Nagrania, jak prezes Cracovii wyzywa sędziego od początku dnia podbijają internet.

Kontrowersyjne decyzje sędziego

Piątkowe derby Krakowa miały symboliczny charakter – było to dwusetne starcie Cracovii i Wisły Kraków w całej historii rozgrywek. Ostatecznie krakowskie święto zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Po zakończeniu spotkania najwięcej mówiło się o decyzjach sędziowskich, gdyż Daniel Stefański podjął kilka kontrowersyjnych ruchów.

W 47. minucie arbiter początkowo odgwizdał rzut karny dla Cracovii, lecz po analizie VAR zrezygnował z tej decyzji. Czternaście minut później sędzia podyktował jednak jedenastkę dla Wisły, chociaż sytuacja była równie dyskusyjna. Poza tymi sytuacjami, niektórzy dopatrywali się również przewinienia Jeancarlosa w 67. minucie, a także nieprzepisowego zagrania Mateusza Lisa. Gdyby bramkarz “Białej Gwiazdy” został ukarany czerwoną kartką, zespół kończyłby mecz w dziewiątkę, gdyż wcześniej z boiska wyrzucono Felicio Brown Forbesa.

Emocjonalna reakcja prezesa Cracovii

Podczas spotkania kamery zarejestrowały zachowania prezesa Cracovii. Janusz Filipiak z wysokości trybun wyzywał arbitra sędziującego derby. Padło kilka mocnych niecenzuralnych słów.