Piłkarz Wigier lepszy niż Mohamed Salah. Zaskakujący ranking

Denis Gojko podczas meczu drugiej ligi z rezerwami Lecha Poznań dokonał rzeczy niewiarygodnej. Piłkarz Wigier Suwałki poprawił rekord prędkości wszystkich rozgrywek na szczeblu centralnym w Polsce. Co więcej, znalazł się dzięki temu w gronie najlepszych na świecie.

Kluczowa postać zespołu z Suwałk

Denis Gojko od początku roku przebywa na wypożyczeniu z Piasta Gliwice w Wigrach Suwałki. Umowa piłkarza jest dość nietypowa, gdyż ma trwać w założeniu dwa i pół sezonu. W obecnych rozgrywkach piłkarz jest kluczową postacią drużyny – zagrał w 14 meczach, w których zanotował dwa gole i tyle samo asyst.

Piłkarz Wigier najlepszy w Polsce

Piłkarz nie wpłynął na losy spotkania z Lechem II Poznań, które miało miejsce tydzień temu. Jak się jednak okazało, piłkarz zabłysnął w nim na tyle, by znaleźć się w gronie najlepszych na świecie. W 65. minucie Denis Gojko poprawił rekord prędkości wszystkich rozrywek na szczeblu centralnym w Polsce 35,1 km/h.

Polak lepszy niż Salah

Jak się okazało, dzięki temu piłkarz znalazł się w światowej czołówce. Denis Gojko znalazł się na piątym miejscu rankingu francuskiego Le Figaro, wyprzedzając takich piłkarzy jak Mohamed Salah, Leroy Sane czy Kingsley Coman.

Liderem zestawienia jest Kylian Mbappe, którego rekord prędkości wynosi 36 km/h. Przed Denisem Gojko znaleźli się również Inaki Williams, Karim Bellarabi i Kyle Walker.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO