Jakub Świerczok bohaterem głośnego transferu?

08.12.2020

Jakub Świerczok w sierpniu wrócił do ekstraklasy, wiążąc się z Piastem Gliwice. Jak się okazuje, piłkarz już wkrótce może zmienić otoczenie. Z informacji  Michała Treli wynika, piłkarz znalazł się na celowniku Rangers FC.

Dobra dyspozycja Świerczoka

Jakub Świerczok trafił do Piasta Gliwice w sierpniu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Łudogorca Razgrad. Do tej pory piłkarz wystąpił w barwach gliwickiego klubu w 10 meczach, zdobywając pięć goli. Cztery z trafień polski napastnik zaliczył w meczach ligowych, a jednego w eliminacjach Ligi Europy.

W ostatnim czasie 27-latek prezentuje dobrą i wyrównaną formę. Piłkarz trafiał do siatki w czterech kolejnych ligowych starciach, przyczyniając się do serii czterech meczów bez porażki zespołu Waldemara Fornalika.

Zainteresowanie ze Szkocji

Jak się okazuje, piłkarz już wkrótce może opuścić szeregi ekstraklasowego klubu. Jak informuje Michał Trela z “Newonce.sport”, Jakub Świerczok znalazł się na celowniku wicemistrzów Szkocji, Rangers FC. 27-latek miałby do drużyny prowadzonej przez Stevena Gerrarda trafić w letnim oknie transferowym po sezonie spędzonym w Piaście.

Z informacji Michała Treli wynika, że na transferze może zarobić… Piast. Wszystko dlatego, że gliwiczanie mają prawo do pierwokupu Świerczoka.