Gareth Southgate: “Polska to bardzo dobry zespół”

Na wylosowanie Polaków w eliminacjach do MŚ 2022 Anglicy zareagowali z entuzjazmem. Selekcjoner tamtejszej kadry jednak nieco ostudził dotychczasowe opinie.

Anglia nieosiągalna dla Polaków?

Reprezentacja Polski w poniedziałek poznała rywali w walce o awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się za dwa lata w Katarze. Podopieczni Jerzego Brzęczka (przynajmniej do 2021) zmierzą się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Należy dodać, że tylko jedna z drużyn ma zapewniony awans, a ekipa z drugiego miejsca zagra w barażach.

O ile na mecze z pozostałymi rywalami Polacy patrzą z entuzjazmem, przez starciami z Anglią eksperci są jednak sceptyczni. – Moim zdaniem będziemy walczyć z Węgrami o zajęcie miejsca barażowego – stwierdził w rozmowie dla “FutbolNews” Jan Tomaszewski.

Selekcjoner Anglików chwali Lewandowskiego

Angielscy eksperci podzielają to zdanie i twierdzą, że Anglicy mogą być pewni awansu na Mundial 2022. Podczas konferencji prasowej głos w sprawie grupowych rywali zabrał selekcjoner “Lwów Albionu”, Gareth Southgate.

Polska to bardzo dobry zespół, a Węgrzy właśnie awansowali do najwyższej dywizji w Lidze Narodów. Wiemy, że mecze z nimi będą trudne i skomplikowane – stwierdził Gareth Southgate.

Poza tym, selekcjoner angielskiej kadry skomplementował Roberta Lewandowskiego. Gareth Southgate przyznał, że kapitan reprezentacji Polski jest fantastycznym piłkarzem. Dodał też, że jest jedną z najlepszych “dziewiątek” na świecie, obok Harry’ego Kane’a i Romelu Lukaku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO