Oficjalnie: Rafał Janicki piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała

14.12.2020

Rafał Janicki jeszcze przed końcem rundy potwierdził wcześniejsze doniesienia. 28-letni obrońca zamienił Wisłę Kraków na Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Półtora roku w Wiśle

Rafał Janicki dołączył do Wisły Kraków przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. W barwach “Białej Gwiazdy” 28-latek rozegrał 40 spotkań, w których zdobył jednego gola. Od początku obecnych rozgrywek piłkarz wystąpił jednak tylko w czterech spotkaniach na początku sezonu.

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że obrońca już wkrótce opuści szeregi Wisły Kraków. Rafał Janicki przez półtora roku w zespole nie zachwycał, a poza tym z końcem sezonu kończy się jego kontrakt z “Białą Gwiazdą”. W ubiegłym tygodniu Janekx89 poinformował zresztą, że 28-latek może zasilić Podbeskidzie.

Przebudowa obrony Podbeskidzia

Tak się stało jeszcze przed końcem rundy jesiennej ekstraklasy. Janicki podpisał umowę, która wejdzie w życie na początku 2021 roku. Piłkarz związał się z Podbeskidziem półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok. To pierwsze wzmocnienie „Górali” w zimowym oknie transferowym.

Fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Jakub Ziemianin