Krzysztof Brede zwolniony z Podbeskidzia Bielsko-Biała

Krzysztof Brede nie będzie dłużej pełnił funkcji szkoleniowca Podbeskidzia Bielsko-Biała. Trener pożegnał się z klubem jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej.

Awans do ekstraklasy

Krzysztof Brede był trenerem Podbeskidzia przez prawie dwa i pół roku. Z zespołem z Bielska-Białej w poprzednim sezonie wywalczył awans do ekstraklasy – jego podopieczni zajęli drugie miejsce w lidze.

Chociaż “Górale” od początku byli łączeni z walką o utrzymanie, ich początki w lidze nie były najgorsze. W pierwszych trzech kolejkach zespół zremisował 2:2 z Cracovią i Jagiellonią. Z kolei w listopadzie drużyna pokonała 2:1 Zagłębie Lubin.

Kiepska postawa defensywy “Górali”

Ostatnie wyniki Podbeskidzia były jednak niezadowalające – zespół najpierw przegrał 0:4 z Lechią Gdańsk, a następnie z Piastem 0:5. Należy tutaj dodać, że bielszczanie zajmują ostatnie miejsce w lidze, gromadząc dziewięć punktów. Co więcej, mają na koncie największą liczbę straconych goli, aż 34.

Pożegnanie trenera

Po ostatnim meczu Krzysztof Brede podczas konferencji prasowej przyznał, że nie zamierza się podawać do dymisji. Jak się jednak okazało, po meczu z Piastem szkoleniowiec pożegnał się z zespołem, o czym poinformował portal “Bielsko-Biała.pl”.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO