Robert Lewandowski z nagrodą dla Piłkarza Roku FIFA!

17.12.2020

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem 2020 roku! Piłkarz Bayernu i kapitan reprezentacji Polski pokonał w finale plebiscytu Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

Lewandowski lepszy niż Messi i Ronaldo

Do tytułu Piłkarza Roku FIFA nominację otrzymało trzech zawodników – Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Robert Lewandowski. Dwaj pierwsi piłkarze zdobywali nagrodę jeszcze w poprzedniej dekadzie, jak i również po ujednoliceniu wyróżnienia ze Złotą Piłką magazynu “France Football”. Tymczasem dla Roberta Lewandowskiego była to pierwsza nominacja do finałowej trójki.

W wyróżnionym gronie nie znalazł się z kolei Neymar, który zabrał w tej sprawie głos w mediach społecznościowych, nie ukrywając rozgoryczenia. Najpierw stwierdził, że zostanie koszykarzem, a następnie dodał, że skupi się na grach komputerowych.

Najlepszy na świecie

Ostatecznie tego prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez FIFA dostąpił Robert Lewandowski. 32-latek nie tylko przyczynił się do potrójnej korony Bayernu Monachium, ale także był najlepszym strzelcem we wszystkich rozgrywkach, w których uczestniczył. Kapitan reprezentacji Polski został królem strzelców zarówno Ligi Mistrzów i Bundesligi, jak i zakończył Puchar Niemiec z najlepszym wynikiem.

Historyczny moment dla polskiego futbolu

To pierwsze w historii takie wyróżnienie dla polskiego piłkarza. Nigdy bowiem wcześniej reprezentant naszego kraju nie znalazł się choćby w czołówce plebiscytu organizowanego od 1991 roku.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK